Dijital Reklam Yönetimi

Kişiye Özel Danışmanlık Kişiye Özel Danışmanlık
Kurum & İşletmeye Danışmanlık Kurum & İşletmeye Danışmanlık

Dijital Reklam Yönetimi Nedir?

Gelişen ve gelişmekte olan dünyada pazarlama ve tanıtım yöntemleri çok önemlidir. Firmalar pazarlama ve tanıtım yöntemlerini geliştirerek dijital platformlar üzerinden ürün tanıtımı ve satışı gibi firmayı yükseltecek işler yaparlar.

Sosyal medyada verilen tanıtım reklamları dijital reklam yönetimi ile ilgili en büyük kozdur. Google arama motoru, web siteleri, hatta haber siteleri de dahil olmak üzere insanların karşılarına çıkan her türlü reklam dijital reklam yönetimi ile ilgili uygulanan bir pazarlama ve tanıtım yöntemidir.

Sosyal medya üzerinden yapılan reklamlarda en çok kullanılan siteler; Facebook, İnstagram, Twitter, Linkedin web siteleridir. Sosyal medya kullanan insanlar her gün giriş yaptıkları bu sosyal medya ağlarında karşılarında binlerce reklam bulur. Bu ağlar aracılığı ile yapılan reklamlar ve tanıtımlar firmanın marka değerini yükseltir, tanınmasını sağlar.

Firmanın reklamını yaptığı ürün kolay satılır ve ürüne olan talep artar. Eğer dijital reklam yönetimi ile insanlara ulaştırılan reklamlar sevilirse ürüne olan talep artacağından dolayı reklamlarında büyüklüğü artar.

Dijital Reklam Yönetiminin Sağladığı Faydalar


Dijital reklamların sağladığı en önemli fayda firmanın ürün ve sağladığı hizmetin herhangi bir bölgede yaşayan insanlara ulaşmasıdır. Yaygın bir şekilde kullanılan sosyal medya ile firma 7’den 70’e kendine müşteri bulur. Yapılan reklam sayesinde firmadan alış veriş yapan insan sayısı hızla artar.

Vaktinin %80’nin dijital reklam yönetimi üzerinden geçiren insanlar sayesinde çok sayıda insana ulaşılabilmektedir. Doğru zamanda ve doğru şekilde yapılan dijital reklam yönetimi firmanın prestijini arttırır.

Firmanın yapacağı reklam her kesime hitap etmeye bilir, ihtiyaca göre şekillenen reklamlar toplum gözetilerek yapılırsa faydası da maddi ve manevi olarak görülür. Kadınların yaygın olduğu bir sosyal medya grubunda kozmetik, giyim gibi reklam ve tanıtımlar, erkeklerin yoğun olduğu sosyal medya gruplarındaysa tıraş ürünleri, saat gibi reklam ve tanıtımlar yapılmalıdır.

Pazarlamanın odağını oluşturan dijital reklam yönetimi ile yapılacak analizler daha kolay ve pratiktir. Dijital reklam ile ulaştırılan tanıtımların hangi sosyal ağda veya web sitesinde ne kadar etkileşim aldığı ürüne ve hizmete olan ilgiyi göstermektedir. Bu etkileşimler ile yalın ve açık bir analiz yapılabilir.

Dijital Reklam Yönetimi Hizmet Fiyatları


Dijital reklam ile yapılacak tanıtım ve reklamların fiyat belirlemesinde içerik, boyut ve türe göre değişiklik gösterir. Dijital kanallar aracılığı ile yapılan reklamlar diğer reklam çeşitlerine oran ile daha uygun fiyatlandırılır. Maliyeti firmalar için oldukça uygundur. Minimum bütçe ile firmaları çok sayıda müşterilere ulaştıran, marka bilinirliğini arttıran dijital reklamcılık firmalar için hayati değerdedir.
Televizyon ve radyodan sonra reklamın yapıldığı en etkili dijital alan sosyal medyadır. Düzenli paylaşımların yanı sıra sosyal medya da aktif olma durumu da firmalar için önemli detaylardır. Dijital reklam yönetimi ile firmaların kendilerine ait web siteleri ilgi çeker ve siteyi gezen insan sayısında artış gözükür.

Sizin İçin Ne Yapıyoruz?


• Google Adwords Reklamları
• Youtube Reklamları
• Gmail Reklamları
• Google Alışveriş Reklamları
• Facebook Reklamları
• Instagram Reklamları
• LinkedIn Reklamları
• Twitter Reklamları

Bizi Takip Edin